Fed podbił euro


Decyzja Banku Centralnego w USA zdecydowanie umocniła europejską walutę doprowadzając do silnej zwyżki kursu.

MNI chce na koniec 2009 roku osiągnąć marżę EBITDA na poziomie 25-26 proc. Spółka cały czas prowadzi rozmowy z właścicielami Hyperiona mające doprowadzić do zwiększenia zaangażowania MNI w tę spółkę - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Piotr Majchrzak, prezes MNI. Chociaż niektórym ofiarom wypadków drogowych pieniądze na leczenie niezbędne są od razu, to na razie przepisy nie ułatwiają natychmiastowej wypłaty odszkodowania. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało jednak projekt, który ma ten stan zmienić - pisze "Rzeczpospolita". Nowo mianowany dyrektor zarządzający Allied Irish Banks, Colm Doherty, poinformował pracowników, że przedstawi swoją "wizję i strategię" w ciągu najbliższych 10 dni - pisze "Irish Independent".Ateny w środę otrzymają pierwszą transzę pomocy od Unii Europejskiej - taką informację, podaną przez ministerstwo finansów Grecji, potwierdziła Bruksela. Według anonimowego źródła agencji Bloomberga, Ateny otrzymają 14,5 miliarda euro z obiecanych krajowi 110 miliardów. Polska zasłużyła na pochwałę unijnego komisarza ds. rozwoju Andrisa Piebalgsa. Jego zdaniem Polska ma wiele doświadczeń, którymi może podzielić się z państwami rozwijającymi się. - Misją Google zawsze było pomagać użytkownikom w znalezieniu potrzebnych informacji - mówi w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes Sundar Pichai, wiceprezes ds. zarządzania produktami Google. Jako przyszłość informatyki wskazuje na wszechobecny internet. - Gdziekolwiek na świecie się nie znajdziemy, z jakiegokolwiek komputera nie skorzystamy, Google tam będzie - mówi.

Gospodarka światowa w 2010 roku napotka poważne przeszkody, jak bezrobocie "na wielką skalę" w krajach rozwiniętych czy powrót protekcjonizmu - ocenił w piątek prezes Banku Światowego (BŚ) Robert Zoellick na marginesie forum ekonomicznego APEC (Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku) w Singapurze.

Gospodarka Unii Europejskiej nie jest w stanie konkurować nie tylko ze Stanami Zjednoczonymi, ale także z rozwijającymi się państwami regionu Azji i Pacyfiku - wynika z raportu przedstawionego wczoraj przez fundację Demos Europa - Centrum Strategii Europejskiej. Zapowiadane wysokie redukcje zapisów na akcje PGE zachęcają do korzystania z kredytów na ich zakup. Jednak koszty związane z jego zaciągnięciem mogą znacząco  obniżyć opłacalność inwestycji. Przy 95-proc. obcięciu zapisów i 10-krotnym lewarze kurs musiałby wzrosnąć o Xx%. by po opłaceniu kosztów i podatku zyskać 5%.

Zarząd GPW zdecydował o zawieszeniu obrotu akcjami spółki Atlantis Energy od 8 do 12 marca - poinformowała giełda w komunikacie. W wyjątkowych sytuacjach do okresu karencji, po upływie którego możliwe jest korzystanie z zasiłku chorobowego, zalicza się także poprzednie okresy ubezpieczenia, mimo że przerwa w ubezpieczeniu przekroczyła 30 dni. Czwarty kwartał będzie dla Apatora lepszy niż poprzednie kwartały roku w związku z kumulacją części zamówień w końcówce roku. Od przyszłego roku grupa może generować przychody rzędu 400 mln zł.Mimo prób odrabiania strat przez wspólną walutę środa przyniosła ostatecznie kontynuację osłabiania euro w wyniku czego kurs EUR/USD spadł nawet pod poziom 1,47. UBS AG has stepped up its lobbying efforts for a U.S.-Swiss tax deal over confidential bank data, urging parliamentary representatives to vote for passage of the deal. Średnia cena ropy naftowej w 2010 roku wyniesie 75,4 USD. Wzrost cen ropy będzie ograniczony z powodu wysokiej światowej podaży surowca - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez agencję Reuters.

Police grożą strajkiem


Związki zawodowe działające w Zakładach Chemicznych Police żądają przyjazdu ministra skarbu i odwołania zarządu spółki. Zapowiadają, że jeśli żądania te nie zostaną spełnione w ciągu tygodnia, to rozpocznie się strajk. Wcześniej ARP wycofała się z obietnicy udzielenia poręczenia kredytu.

GM inwestuje w Opla 11 mld euro, zwolni 8300 osób


Amerykański koncern General Motors zainwestuje w spółkę Opel/Vauxhall 11 mld euro do 2014 roku - poinformował we wtorek prezes GM Europe Nick Reilly. Potwierdził, że redukcje zatrudnienia obejmą 8300 miejsc pracy, w tym 40 w Polsce.

KGHM zarekomenduje wypłatę dywidendy


Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. zarekomenduje wypłatę dywidendy za 2009 r. w wysokości 600 mln zł, tj. 3,00 zł na akcję.

Carlsberg zakazuje picia w pracy


Dyrekcja duńskich browarów Carlsberga wprowadziła 1 kwietnia zakaz picia piwa w pracy. W odpowiedzi na to kilkuset pracowników, w tym kierowcy Carlsberga, strajkowało w środę i czwartek.

Quarter of people say capitalism fatally flawed


Nearly a quarter of people across 27 countries worldwide believe free market capitalism is fatally flawed, according to a poll published on Monday to mark 20 years since the fall of the Berlin Wall.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne plus kalendarze książkowe. Wszelki prawdopodobnie ułożyć wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy

kalendarze reklamowe

na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze w środku naszej firmie. Nasza biznes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny dodatkowo zawżdy na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice zamówienie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły oraz furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice